وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

ما در این مقاله سعی داریم تا وردپرس را بخوبی تعریف کنیم و ویژگی های آن را بیان کنیم…
وردپرس چیست؟

وردپرس یک نرم افزار متن باز برای طراحی و راه اندازی سایت بدون کدنویسی است، هرچند که میتوان کدنویسی را به آن اضافه کرد و از آن نیز بهره برد.

چه ویژگی هایی وردپرس را متمایز میکند؟

وردپرس ابزاری کاملا رایگان برای استفاده عموم است و از پلاگین هایی در آن میتوان استفاده کرد رایگان هستند ولی قابلیت های پیشرفته ای دارند که برای تهیه آنها باید هزینه کرد.
اگر هنوز وردپرس را تهیه نکریده اید میتوانید از لینک زیر نسخه فارسی و انگلیسی آن را دانلود کنید.

دانلود جدیدترین نسخه وردپرس فارسی
نصب وردپرس نیاز به تخصص و یا کدنویسی ندارد و تنها چند مرحله ساده دارد که میتوانید آموزش کامل آن را از لینک زیر مشاهده کنید.
 

با استفاده از وردپرس میتوانید یک وبسایت استاندارد و حرفه ای را بدون نیاز به کدنویسی و تنها با استفاده از ابزارها و پلاگین های مخصوص و رایگان طراحی و راه اندازی کنید.

البته اگر از دانش کدنویسی برخوردار باشید میتوانید با ادقام کدنویسی در وردپرس وبسایت های باکیفیت تر و پیچیده تری خلق کنید.

برای یادگیری وردپرس منابع رایگان و بسیاری به زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد که اگر علاقه مند باشید میتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید.
البته پیشنهاد میشود اگر مایل هستید بطور حرفه ای و تخصصی کار با وردپرس را بیاموزید از دوره ها و آموزش های جامع و تخصصی استفاده کنید
که میتوانید با جستجو، آموزش و دوره های باکیفیت بسیاری را با قیمت مناسب پیدا کنید.

از آنجایی که وردپرس نرم افزار ساخت وبسایت بدون کدنویسی میباشد شما میتوانید با استفاده از آموزش ها و تمرینات موجود راحت تر و سریع تر نسبت به طراحی سایت با کدنویسی که نیاز به یادگیری چند زبان برنامه نویسی مختلف دارد به کار با وردپرس و طراحی سایت با آن تسلط پیدا کنید

طراحی وبسایت با وردپرس بسیار سریع تر از طراحی سایت با کدنویسی میباشد و چالش ها و خطاهای کمتری در طول کار برای طراح ایجاد میکند.

دلیل این موضوع این است که شما برای طراحی یک وبسایت با کدنویسی به چندهزار خط کد نیاز دارید ولی در وردپرس میتوانید بدون حتی یک خط کد و تنها با استفاده از ابزارهای آماده وبسایتی را خلق کنید که این سبب سریع تر شدن روند کار طراحی و راه اندازی وبسایت میشود.

مطالب و آموزش های مرتبط

شما میتوانید به عنوان کارفرما یا طراح سایت از آموزش های مورد نیاز خود در سطوح مختلف بهره ببرید

همه چیز درباره هاست

هرچیز که نیاز است یک طراح سایت یا کارفرما درباره هاست بداند را در این مطلب جمع آوری کرده ایم…

ادامه مطلب ...
دامنه چیست؟

در این مطلب قرار است ابتدا به تعریف دقیقی از دامنه برسیم و انواع مختلف آن را مشاهده و بررسی کنیم…

ادامه مطلب ...
افزونه های ضروری وردپرس

قرار است در این مطلب بهترین و ضروری ترین افزونه های وردپرس را معرفی و بررسی کنیم…

ادامه مطلب ...